Sahte Fosil Sergisi İzmir’de de Tutmadı!

İzmir enternasyonel fuarında açılan ve evrim karşıtlığı yapan sahte fosil sergisi, halkın tepkisi üzerine toplatıldı.

Daha önce de Kadıköy’den kovulan sahte fosilciler, bu kez “İzmir’de bilim düşmanlığına izin vermeyeceğiz!” diyen İzmir halkının tepkisiyle karşılaştı. Sergi gidene kadar bekleyeceğini söyleyen vatandaşların bazıları, fuar genel müdürlüğüne giderek şikayet dilekçesi verdi. Bunun üzerine İZFAŞ, fosil sergisiyle sözleşmelerini iptal ettiğini açıkladı.

İnciraltı’ndan topladık, getirdik!

Vatandaşların “bunları nereden elde ettiniz, buraya nasıl getirdiniz?” soruları üzerine, fosilleri İnciraltı’ndaki kazılarda bulduklarını, havluya sararak getirdiklerini, kırılanları da bantlayıp ardından sergiye koyduklarını söylediler.

Sahtekarları protesto edenlere gözaltı!

Tepkiler üzerine çevredekileri kameraya alıp, isimlerini sorarak,”sizi evlerinizden aldırıp, bunun hesabını sorarız!” diye tehditler savuran “Gönüllüler”, polis çağırdı. Sergiye itiraz eden 4 öğrenci, “Gönüllüler”in şikayeti üzerine gözaltına alındı. Vatandaşların da sergiyi açan ve Türk İslam Birliği İzmir Gönüllüleri olduğu söylenen gruptan şikayetçi olduğu bildirildi.

Sahte fosillerden rahatsız olanların stand önünde beklemesi üzerine, “Gönüllüler”,sergilerini toplayıp gitmek zorunda kaldı.

Haber soL