Adnan Hoca hakkında suç duyurusu

Çeşitli kesimlere ‘din adına’ çeşitli davalar açmasıyla bilinen Adnan Oktar’ın bu defa kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurunda bulunanlar bir de web sitesi kurarak Adnan Oktar ve ekibinin suç unsuru teşkil ettiğini düşündükleri ifadelerini yayınlamaya başladılar.

Kendilerini “c” olarak adlandıran grup “Bu davada maksadımız başkalarının ifade özgürlüğüne saldırmak değil, ortadaki bir çifte standardı gözler önüne sermek” diyor.

Bir Grup Evrimci konu hakkında şunları dile getirdi:

“Şimdiye kadar wordpress domain’ini, ünlü biyolog Richard Dawkins’in web sayfasını, yüzlerce başka blog ve web sayfalarını kapattıran, Richard Dawkins’in kendisini, kitabının yayıncısını, Ekşi Sözlük yazarlarını, karikatürist Bahadır Baruter’i, “Allah’ın Kızları” adlı romanı sebebiyle yazar Nedim Gürsel’i, “Tanrının Doğum Günü”, Bin Yıllık Kuran Tefsiri: Levhi Mahfuz” ve “Peygamber Çocuklar” kitapları sebebiyle yazar Burak Özdemir’i, “Ajanda 2010 İllallah”ın editörlerini ve Metis yayınevini, reformist islamcı yazar Edip Yüksel’i, Ateizm.org sayfasını ve daha nicelerini “halkın bir kesiminin dini duygularını incitmek”ten dava eden Adnan Oktar ve ekibi, kendilerine ait kitap ve web sayfalarında evrimcilere, materyalistlere, dinsizlere, ateistlere ve yahudilere ağıza alınmayacak hakaretler etmekte.

Eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırları içinde kalan pek çok yazarı ve web sayfasını ne derece hukuki olduğu meçhul olan şaibeli yollarla dava eden Adnan Oktar ve ekibi, fikirlerini beğenmedikleri ve katılmadıkları toplum içindeki pek çok kesimin dünya görüşünü, felsefi düşüncesi ve dini inancını kendi dava ettikleri ifadelerden kat kat ağır ifadeler kullanarak aşağılamakta ve söz konusu toplum kesimlerine sürekli hakaret etmektedir.

Bu durumu açıkça gözlemlemekte olan bir grup evrimci olarak, bu kişilerin kitap ve web sayfalarında bulduğumuz ve suç unsuru teşkil ettiğini düşündüğümüz pek çok ifadeyi şu blog sayfasında toplamış bulunmaktayız:http://adnanhocasucisliyor.blogspot.com/

Ayrıca, avukatımız yoluyla hukuki girişimde bulunarak söz konusu kişiyi dava etmiş bulunmaktayız.

Bu davada maksadımız başkalarının ifade özgürlüğüne saldırmak değil, ortadaki bir çifte standardı gözler önüne sermek. Bu noktanın altını çizmek istiyoruz. “

Birgün

Reklamlar